Rune Stokkebekk Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 Heisann,Jeg har lagt ut en sak som jeg har vært gravid med lenge... tok sin tid...Les mer her: http://www.fluefiskesiden.no/fluebinding/pardon-de-meana-og-hanene-fra-leon/Kanskje dette kan inspirere til litt av hvert. Om ikke annet så går det med mye GDL hvis man har det liggende 14
Rune Stokkebekk Posted January 25, 2017 Author Report Posted January 25, 2017 Takk for det Kjell, denne er et godt stykke utenfor det vi er vant med.Selv skal jeg surre opp noen leptoer, vulgataer og de elvedøgnfluene jeg evt. treffer på.Må bare finne ut når jeg skal fiske i år og hvor før jeg lager sistnevnte.Skal slettes ikke se bort i fra at jeg smeller de ut her når jeg har fått mannet meg opp til å binde igjen. 1
Pål Hedenstad Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 Interessant med antall fibetts. Det er vel også et uttrykk for at fibetts burde vært solgt i ulike tykkelser (?)
Rune Stokkebekk Posted January 25, 2017 Author Report Posted January 25, 2017 Interessant med antall fibetts. Det er vel også et uttrykk for at fibetts burde vært solgt i ulike tykkelser (?) En tilleggsopplysning på fibetts er at antallet hans er basert på originalen, Microfibetts. Jeg tror ikke de var/er så ulike Mayfly tails som også er mye solgt rundt om.. Men for all del, man kan sikkert kutte ned litt på antallet. Men litt av poenget er å ha god flyteevne på halene og nok fibre til at det fanger opp rikelig med gel impregnering.
Eirik Rusten Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 Interessant med antall fibetts. Det er vel også et uttrykk for at fibetts burde vært solgt i ulike tykkelser (?) Han sier at antallet er pga stabilitet. Jeg tror ikke jeg har det problemet med bare 4 fibbets egentlig?
Rune Stokkebekk Posted January 25, 2017 Author Report Posted January 25, 2017 Han sier at antallet er pga stabilitet. Jeg tror ikke jeg har det problemet med bare 4 fibbets egentlig? 2 på hver side bryter lett igjennom, spesielt i raskere strøm... Og det er det nok av i spania, ikke vær feig nå! Prøv, gubben har brukt denne flua i årevis og gjort endringer. Når det finnes en original som noen har brukt mye tid på å utvikle så er det gjerne endel tankevirksomhet og praksis bak. 1
Eirik Rusten Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 2 på hver side bryter lett igjennom, spesielt i raskere strøm... Og det er det nok av i spania, ikke vær feig nå! Prøv, gubben har brukt denne flua i årevis og gjort endringer. Når det finnes en original som noen har brukt mye tid på å utvikle så er det gjerne endel tankevirksomhet og praksis bak. Jaujau, så snart jeg har fått meg litt uberfin GDL og silke, så blir det nok noen på 14 og 16 så nært opp til orginalen som jeg klarer Æ har trua
Pål Hedenstad Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 En tilleggsopplysning på fibetts er at antallet hans er basert på originalen, Microfibetts. Jeg tror ikke de var/er så ulike Mayfly tails som også er mye solgt rundt om De to produktene har iallefall vært identiske når jeg har kjøpt og sammenliknet (i håp om å få tak i noen som er en tanke tykkere). Noen av de østeuropeiske jeg har kjøpt, har vært ennå bløtere. Den som nå påstår at jeg har brukt feil ende av fibettsene......
Eirik Rusten Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 De to produktene har iallefall vært identiske når jeg har kjøpt og sammenliknet (i håp om å få tak i noen som er en tanke tykkere). Noen av de østeuropeiske jeg har kjøpt, har vært ennå bløtere. Den som nå påstår at jeg har brukt feil ende av fibettsene...... Tenker du har brukt feil ende av fibettsene Klippe av spissen begynte jeg med i fjor sommer etter å ha sett en annen herremann gjøre det på luksushytta, gjenbruke avkappet må vite, og være litt som de kule folka!
Robban Posted February 4, 2017 Report Posted February 4, 2017 Veldig bra Rune Hadde gleden av å fiske med Luis i høst. Var litt andre fluer på den turen, men vi pratet mye om dette. Den samlinga med fjær han har fra disse hanene er bare helt ok
André_Brµn Posted February 5, 2017 Report Posted February 5, 2017 "Hvis du ikke har fisket sørover i Europa så vil jeg nesten våge påstanden at du ikke har møtt virkelig selektiv fisk. " Det er en setning som jeg er veldig enig i, og som jeg synes står fjellstøtt, Rune. Vi prater om selektiv fisk generelt, og man kan gjerne prate om selektiv fisk/harr spesielt :-) Både du og jeg har fisket for eksempel i Bosnia - jeg har vært der 4 ganger og vet i likhet med deg hvor sær harren der kan være :-)
Rune Stokkebekk Posted February 5, 2017 Author Report Posted February 5, 2017 Ja den harren kunne være noe helt kriminelt sær, det samme med ørreten. Når jeg var der på høsten da synes jeg det nesten var irriterende sært... helt til jeg fant noe som falt i smak (satt virkelig langt inne noen ganger). Men uten litt sær fisk av og til så hadde fluefiske vært ganske kjedelig synes jeg. Reiser man til sånne steder flere ganger så blir man bedre og bedre til å fiske der og fluene spisses mer og mer til det fisken foretrekker. Det synes jeg er noe av det aller morsomste ved dette. I mitt tilfelle så tenker jeg spesielt på Irland og turene dit, der kan fisken være virkelig vrien. På de første turene sto vi der ofte med lang nese, på gråten til å kaste alt i har av utstyr på sjøen. Men så har vi kommet over noen knep, modifisert fluer og reist oss til å bli brukbare på de forholdene vi har lært å kjenne.
Recommended Posts